Tworzymy historię

Jesteśmy deweloperem z ponad 50-letnim doświadczeniem. Budujemy inwestycje mieszkaniowe, biurowe i komercyjne na terenie Trójmiasta.

Przez lata tworzyliśmy największe osiedla w Gdańsku, m.in. Żabiance, Zaspie, Suchaninie, Morenie, Chełmie czy Oruni. Obecnie lokujemy nasze inwestycje mieszkaniowe w dynamicznie rozwijającej się południowej części miasta. Na rynku budowlanym działamy także jako generalny wykonawca, który potrafi zrealizować efektowne inwestycje na zlecenie inwestorów.

Nie tylko wznosimy budynki, ale również je remontujemy i rozbudowujemy. Według nas kluczem do sukcesu jest utrzymywanie wysokiego standardu budowlanego i terminowość wywiązywania się z podjętych przez nas zadań.

Zmiany są dobre

Swoją działalność rozpoczęliśmy w 1969 roku pod nazwą
Gdański Kombinat Budowy Domów, a 23 lata później
przekształciliśmy się w Przedsiębiorstwo Budowlane Kokoszki
S.A. Od 2019 roku możemy prężnie rozwijać naszą działalność
dzięki deweloperowi Moderna Holding – twórcy prestiżowych
inwestycji takich jak Baltiq Plaza, Front Park, Oliwski Park – który
stał się właścicielem 100% akcji firmy. Będąc częścią Holdingu,
realizującego projekty na rynku premium, inwestycje pod marką
“Kokoszki”, zyskają wyższy standard i lepszą kontrolę jakości
wykonania.

 

Adam Małaczek

Adam Małaczek

Moderna w 2019 roku zakupiła akcje Przedsiębiorstwa Budowlanego Kokoszki. Firmy, która wybudowała osiedla mieszkaniowe Gdańska, m.in. Żabianki, Zaspy, Suchanina, Moreny, Chełmu i Oruni. Największą korzyść z przejścia Kokoszek pod skrzydła Moderny odniosą przyszli właściciele mieszkań i apartamentów, bo połączenie to da nową jakość. To uzupełnienie nowoczesnej marki premium, gwarantującej wysoką jakość i doświadczenia 50-letniej marki Kokoszki.

Adam Małaczek – Prezes Moderna Holding

Zdobyliśmy nagrody w prestiżowych
ogólnopolskich konkursach budowlanych.

Platynowe wiertło

Platynowe wiertło” BOSCHA wręczane na Targach Budownictwa w Poznaniu za Filharmonię Bałtycką, Urząd Skarbowy i Dom Pod Wieżą.

 

Budowa Roku – PZITB

„Budowa Roku” Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa za Osiedle Sadowe, Zbiornik Wody Kazimierz i Hotel Sadova.

Zrealizowane inwestycje


Office Kokoszki

W 2017 roku rozpoczęliśmy budowę i komercjalizację zespołu biurowców przy ul. Budowlanych o nazwie Office Kokoszki. Zespół trzech 5-kondygnacyjnych budynków biurowych klasy B+ powstał w dzielnicy Gdańsk Kokoszki. Ich łączna powierzchnia użytkowa wynosi 7600 m².

Filharmonia Bałtycka

Jednym z najbardziej wymagających projektów, jakiego się podjęliśmy była adaptacja dawnego kompleksu elektrociepłowni na wyspie Ołowianka w Gdańsku pod budowę Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego wraz z zapleczem dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Grunty położone nad rzeką Motławą wymagały zastosowania pali fundamentowych. Zakres prac obejmował m.in. przebudowę poprzemysłowego XIX-wiecznego budynku elektrociepłowni, w tym wykonanie 250 m² stropu żelbetowego wraz z nadbudową pomieszczeń oraz stropodachu o konstrukcji stalowej. Prace zrealizowaliśmy kompleksowo, łącznie z instalacjami i wykończeniem wnętrz. Udana realizacja tego etapu skłoniła inwestora do powierzenia nam kolejnego etapu w ramach realizacji Centrum Muzyczno-Kongresowego – remontu i adaptacji XVII-wiecznego Spichlerza Królewskiego, który miał posłużyć jako zaplecze administracyjne z pokojami gościnnymi. Zabytkowy charakter budynku narzucał wysokie wymagania co do jakości i dokładności prowadzonych prac, które podlegały ścisłemu nadzorowi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Przeprowadziliśmy duży zakres wyburzeń oraz uzupełnień elementów konstrukcyjnych, prace instalacyjne i wykończeniowe w oparciu o wysokiej jakości materiały oraz technologie.

Bank PKO BP

Przeprowadziliśmy generalny remont i rozbudowę biurowca we Wrzeszczu dla PKO BP o kubaturze ponad 20 000 m³. Prace konstrukcyjne przy wzmocnieniu fundamentów budynku metodą iniekcyjną i z zastosowaniem mikropali były wyzwaniem. Przebudowa wnętrza budynku, który przed remontem pełnił funkcję domu towarowego, pozwoliła na stworzenie komfortowej przestrzeni do pracy dostosowanej do współczesnych norm i dostępnej dla osób niepełnosprawnych. Dzięki udanej współpracy w Gdańsku dla PKO BP zrealizowaliśmy także siedzibę w Malborku. Kameralny 2-kondygnacyjny budynek wolnostojący postawił przed nami wysokie wymagania, związane z podłożem gruntowym, które wymagało wzmocnienia palami żwirowo-piaskowymi w oparciu o specjalistyczne opracowanie projektowe.

Opera Bałtycka

Wykonaliśmy generalny remont Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Zlecenie było obarczone bardzo krótkim terminem realizacji. Obejmowało wzmocnienie konstrukcji nośnej widowni, wykonanie nowego balkonu dla widzów, kompleksowy remont małego foyer oraz rekonstrukcję i docieplenie poddasza. Dziesięć miesięcy później otrzymaliśmy zlecenie na drugi etap remontu opery. Tym razem prace objęły przebudowę nieużytkowej części piwnicy, która po remoncie miała przeobrazić się w szatnię i magazyny dla instrumentów. Wykonaliśmy także instalacje wentylacyjne i grzewcze dla widowni.

Bądźmy w kontakcie


Chcesz poznać szczegółową ofertę sprzedaży nowych mieszkań? Wypełnij formularz kontaktowy, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24h.

Biuro sprzedaży


Biuro sprzedaży mieszkań
ul. Niepołomicka 47/5
Gdańsk

T: 664 927 278
sprzedaz.mieszkan@kokoszki.pl
niepolomicka@kokoszki.pl

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz.
9.00-17.00.

 

Kontakt w sprawach Ochrony Danych Osobowych
iod@kokoszki.pl